Rezultate la concursuri 2013-2014

OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR
-locul III – Etapa municipală – CROS - Savu Răzvan –clasa a VII a A

Federația sportivă de karate W.K.C.- Clubul sportiv IPPON Mediaș
-locul I –proba  KATA -7-8 ani – Chituc Gabriel –clasa a II a A
-locul I –proba KUMITE -7-8 ani – Chituc Gabriel- clasa a II a A
-locul III –proba Kata -7-8 ani –Medeșan Alexandra – clasa a III-a A
-locul III –proba Kumite -7-8 ani –Medeșan Alexandra – clasa a III-a A

FLOCA-OPREA RALUCA – clasa a VI a C
-locul II Dublu- Turneul de tenis pentru copii și juniori , Trofeul Victor Hănescu-Domnești, Curtea de Argeș

-Trofeul Recunoștinței-Campionatele naționale individuale
-locul II - Circuitul Național FRT Cupa Dafora- categoria 16 ani
-locul III- Tennnis Cup III –categoria 14 ani fete
DRAGOMAN ANDREEA –clasa a VII a C
-campioană europeană la tenis de masă

CUPA ATLETISMULUI SIBIAN
-locul II - Mărginean Daria- - CSS Medias -Proba 40 m C3 6-8 ani –clasa a III a A
-locul II - Mărginean Daria- - CSS Medias -Proba 50 mg C3 6-8 ani –clasa a III a A
-locul II –Mărcuș Andrada – CSS Mediaș -Proba 4x100

Handbal –etapa județeană (băieți) – mențiune
Tenis de masă –etapa județeană –locul I
Șah – etapa municipală – locul III pe echipe

DANS SPORTIV
CONCURSUL DE DANS SPORTIV CUPA MAGIC OF THE DANCE
-locul II – Avramescu Cătălin și Roman Ștefana –Clubul Magic of the dance-categoria 9-12 ani – clasa a III a
-locul IV – Precomp. Categoria 9-12 ani – Rîtea Daniel, Matei Ioana –clasa a III a C
-locul V –Pleșca Dan și Varga Alexandra - Clubul Magic of the dance – clasa a III a C
-locul III –Benescu Oana  - Clubul Magic of the dance – clasa a II a A
-locul VI – Precomp. Categoria 9-12 ani – Fodor Daniel, Obrejan Paula –clasa a III a C
-locul VI –Pleșca Vlad și Mărginean Daria - Clubul Magic of the dance – clasa a III a A

CUPA MIRONA
-locul I –Mărginean Daria–Clubul Magic of the dance-categoria Solo fete 7- 9 ani – clasa a III a
-locul II categoria SOLO fete (7-9 ani) –Varga Alexandra –clasa a III a C

CUPA DIAMANT 2013
-locul IV-Mărginean Daria – Clubul Magic of the dance  - clasa fete Latino -8-9 ani –clasa a III a A

ACȚIUNE UMANITARĂ ”SUFLET PENTRU SUFLET”
-diplomă pentru clasa a VIII a C

STOIA DENIS
-locul I –CUPA DE VARĂ A ȘAHULUI LA MEDIAȘ-Stoia Denis-clasa a VIII a C
-locul II – Etapa municipală –CAMPIONATUL MUNICIPAL DE ȘAH MEDIAȘ  – Stoia Denis – clasa a VIII-a C

OLIMPIADA NAȚIONALĂ A SPORTULUI ȘCOLAR
-locul I – Etapa municipală - ȘAH – Stoia Denis – clasa a VIII-a C
-locul I – Etapa județeană - ȘAH – Stoia Denis – clasa a VIII-a C

CAMPIONATUL MUNICIPAL DE ȘAH MEDIAȘ
-locul II – Etapa municipală - ȘAH – Stoia Denis – clasa a VIII-a C
-locul II – categoria cl. I-IV- Kalman Horațiu - clasa a

CUPA DE VARĂ A ȘAHULUI LA MEDIAȘ
--locul I  - ȘAH – Stoia Denis – clasa a VIII-a C

CIRCUITUL NAȚIONAL DE ȘAH OPEN PETROȘANI
-locul I –  ȘAH –  DEZLEGĂRI- Stoia Denis – clasa a VIII-a C
-locul I B 13–  ȘAH –  DEZLEGĂRI- Chivoiu Emanuel – clasa a VI-a B
-locul III B 13–  ȘAH –  DEZLEGĂRI- Chivoiu Emanuel – clasa a VI-a B
-campion sen.deb. -ȘAH CLASIC –Chivoiu Emanuel –clasa a VI-a B

CAMPIONATUL NAȚIONAL ȘCOLAR DE ȘAH „ELISABETA POLIHRONIADE”
-echipa Școlii Gimnaziale Constantin Ioan Motaș
Concursul Național de chimie „Chimia-știință sau magie?”
Mihoc Flavius- cl. a VII a A-mențiune specială
Oros Darius- cl. a VII a A-mențiune specială
Duma Sorina- cl. a VII a A-diplomă de participare
Festivalul – concurs „Talentat la superlativ”
Bucur Andrei –cl. a VI a B-diplomă de participare
Moga Alin-cl a VI a B-diplomă de participare
Grupul vocal ”Lemonade”-diplomă de participare
Cangurul matematician-cl. IV-IX
Moga Adrian-cl. a IV a -63,75 puncte
Banyai Ștefan David- cl. a IV a -57,50 puncte
Râpanu Andrei Ștefan- cl. a IV a -50 puncte
Lazăr Mario- cl. a IV a -50 puncte
Stanciu Beatrice- cl. a IV a -48,75 puncte
Szabo Denisa- cl. a IV a -46,25 puncte
Kalman Horațiu- cl. a IV a -42,50 puncte
Morariu Mark Emilian- cl. a IV a -42,50 puncte
Mircea Sebastian- cl. a IV a -41,25 puncte

Concursul „Fii inteligent la matematică”-Etapa pe școală
Ilie Ariana II C-100 puncte
Pleșa Laura-II A-86,5 puncte
Coantă Dan-II C-83 puncte
Bârsan George-II C- 78 puncte
Pop Raul-II C-77,5 puncte
Hanc Dennis-II C-75 puncte
Pal Timeea-II C-72 puncte
Filip Robert-II A- 69,5 puncte
Colcer Nicolas-II C-67,5 puncte
Șuteu Roxana-II C-63,5 puncte
Oprea Alisa-II A-63,2 puncte
Benescu OAna-II A-62,5 puncte
Biriș Miruna-II C-62 puncte
Feșteu Paul-III C-90 puncte
Râtea Daniel-III C-90 puncte
Bognean OAna-III C-79,5 puncte

Concursul Fii inteligent la matematică-Etapa județeană
Pleșa Laura –II A-100 puncte
Coantă Dan-II C-86 puncte
Ilie Ariana-II C-84 puncte
Feșteu Paul-III C-62,5 puncte
Râtea Daniel-III C- 35 puncte

Concursul Comunicare și ortografie-Etapa pe școală
Benescu Oana-II A-100 puncte
Râtea Daria-II A-100 puncte
Cioban Andrei-II B-100 puncte
Mailat Raul-II B-100 puncte
Oșan Manuel-II B-100 puncte
Pârlea David-II C 100 puncte
Băcilă Sorana-II C-100 puncte
Colcer Nicolas-II C-100 puncte
Ilie Ariana-100 puncte
Pal Timeea-II C-96 puncte
Cojocaru Giulya-II A-95 puncte
Căldărar Saveta-II C-95 puncte
Naste Dariana-II C-95 puncte
Denghel Ioana-II C- 94puncte
Coantă Dan-II C-92 puncte
Hanc Denis-II C-92 puncte
Cucui Izabela-II B-91 puncte
Floca-Oprea Călin-II C-85 puncte
Biriș Miruna-II C-78 puncte
Feșteu Paul-III C-92,5 puncte
Savu Giulia-III C-92,25 puncte
Biriș Tudor-III C-80,75 puncte
Râtea Daniel-III C-76,25 puncte
Dragoman Vicențiu-III C-72,75 puncte
Varga Alexandra-III C-72,25 puncte

Concursul Comunicare și ortografie-Etapa județeană
Mailat Raul-II B-94,5 puncte
Ilie Ariana-II C-92 puncte
Coanta Dan-II C-90,5 puncte
Pal Timeea-II C-88,5 puncte
Râtea Daria-II A-84,5 puncte
Han Denis Constantin II C-84 puncte
Căldărar saveta-II C-84 puncte
Denghel Ioana-II C-81,5 puncte
Băcilă Sorana-II C-78 puncte
Naste Daria-II C-78 puncte
Cojocaru Giulya-II A -71 puncte
Colcer Nicolas-II C-71 puncte
Oșan Manuel-II B-70 puncte
Benescu OAna-II A- 68 puncte
Cucui Izabela-II B-57,7 puncte
Floca-Oprea Călin-II C-57 puncte
Feșteu Paul-III C-97,5 puncte
Savu Giulia-III C-91 puncte

Concursul Național de Artă plastică Hans  Hermann – Sibiu
-premiul II - Apostol Diana- cl. A VIII a C
Petroliada
-locul I-Geografie – Stoia Denis, Cristea Flavius- cl. A VIII a C

Olimpiada de limba română –Faza pe municipiu
Cernean Ștefania –cl. a V-a
Pietraru Iulia cl. a VI a
Pușcă Alexandra –cl. a ViI.a C
Apostol Diana –cl. a VIII .a C
Teodorescu Ștefania – cl. a VIII-a
Gornic Diana –cl. a VIII a B

Olimpiada de limba română -Faza județeană
-Apostol Diana – cl. a VIII a C -102 puncte
-Teodorescu Ștefania - cl. a VIII a B -100 puncte

Olimpiada de geografie -Faza pe municipiu
-locul I-Stoia Denis-cl. a VIII a C
-locul II – Bleahu Diana – cl. a VIII a A
-locul II – Gornic Diana- cl. a VIII a B

Olimpiada de geografie -Faza județeană
-locul III-Stoia Denis-cl. a VIII a C
-mențiune – Bleahu Diana – cl. a VIII a A

Concursul Poveștile Cangurului
Ivașcu Denis- cl. a VII a  C- 171 puncte
COMPER –MATE 2000-Etapa II
Bulucz Andreea- Cl. IA -70 puncte
Szasz Levente-- Cl. IA -70 puncte
Tăbăcaru Andrei- Cl. IA-70 puncte
Benescu Oana- Cl. II A-90 puncte
Filip Robert- Cl. II A-90 puncte
Duma Paul- Cl. II A-80 puncte
Ghindovean David- Cl. II A-75 puncte
Oprea Alisa- Cl. II A-75 puncte
Mărginean Daria- Cl. A III a A70 puncte
Feșteu Paul-III C-85 puncte
Szakacs Silvia-III C-85 puncte
Fodor Daniel-III C-80 puncte
Savu Giulia-III C-70  puncte
Stoica Dennis-III C- 70 puncte
Suciu Sergiu-III C-70 puncte
Avram Cristian-IV C-75 puncte
Duma Andreea-IV C-75 puncte
Kalman Horațiu-IV C-75 puncte
Fodor Emanuela-VI C-67 puncte
Mărginean Teodor-VI C-67 puncte
Fleșer Alin-VI C-62 puncte
Borza David –VII C-68 puncte
Ivașcu Darius- VII C-68  puncte
Părău Răzvan-VII C-65 puncte
Dragoș Iasmin-VII C-60 puncte
COMPER-COMUNICARE-Etapa II
Tăbăcaru Andrei-I A-100 puncte
Prundaru Radu-I A-80 puncte
Jata Maria I A-75 puncte
Martinov Andrei-I A-75 puncte
Szasz Levente-I A-75 puncte
Hoalas Raluca-I B-100 puncte
Popșor Alexia-I B-85 puncte
Mihai Iulia-I B-80 puncte
Rus Gabriel-I B-80 puncte
Șamu Antonio-I B-80 puncte
Pușcă Cristina-I B-75 puncte
Pleșa Laura-II A-100 puncte
Benescu Oana-II A-90 puncte
Duma Paul-II A-90 puncte
Ghindovean David-II A-90 puncte
Oprea Alisa-II A-90 puncte
Susan Erik-II A-90 puncte
Mărginean Daria-III A-70 puncte
Feșteu Paul III C-90 puncte
Avram Andra-III C-80 puncte
Gireadă Alexia-III c-75 puncte
Stoica Denis-III c-75 puncte
Bognean Oana-III C-70 puncte
Cătanî Sergiu-III C-70 puncte
Rîtea Daniel-III C-70 puncte
Savu Giulia-III C-70 puncte

Concursul de arte plastice  „Culoare, desen și copilărie”
-premiul II Pictură – Susan Iulia –cl. a V-a B
-premiul II Grafică- Badiu Teodora – cl. a V a B
-premiul II Pictură -Șandor Andra-cl. a VI a C
-premiul I Grafică – Dancu Ana-Maria- cl. a VI a A
-premiul III Grafică – Coman Ruxandra-Ileana – cl. a VI a C
-premiul I Pictură- Bleahu Raluca Nicoleta- cl. a VII a
-premiul I Pictură- Apostol Diana Irina-cl. a VIII a C
-premiul I Grafică- Seicean Tania Nicol- cl. a VIII a B
The Harmony of Nature, The Harmony of Family
-premiul I Petrariu Raluca – cl. a VIII a C
-premiul I Gunduz Ebru – cl. a VIII a A
-premiul I Stănilă Ruxandra – cl. a VIII a A

CANGURAȘUL MATEMATICIAN
-Muntean Daniela Ioana- cl. I –calificativ Excelent
-Bulucz Andreea –cl. I calificativ Foarte bine
Szasz Levente –cl. I calificativ Foarte bine
Decuseară Vlad –cl. I calificativ Foarte bine
Prundaru Radu Nicolae-–cl. I calificativ Foarte bine
Jata Maria Georgiana –cl. I calificativ Foarte bine
Klein Dennis Martin –cl. I calificativ Bine
Filip Robert Claudiu –cl. II calificativ Excelent
Ilie Ariana Roxana –cl. II calificativ Excelent
Coantă Dan George –cl. II calificativ Excelent
Constantin Iulia –cl. II calificativ Foarte bine
Colcer Nicolae Paul –cl. II calificativ Foarte bine
Burnete Alexandru –cl. II calificativ Foarte bine
Șuteu Roxana Maria –cl. II calificativ Foarte bine
Pîrlea Florian David –cl. II calificativ Foarte bine
Suciu Sergiu Ioan –cl. III calificativ Excelent
Fodor Daniel –cl. III calificativ Excelent
Biriș Tudor Lucian –cl. III calificativ Excelent
Dragoman Vicențiu –cl. III calificativ Excelent
Stoica Dennis Danieal –cl. III calificativ Excelent
Feșteu Paul Florian –cl. III calificativ Excelent
Varga Alexandra –cl. III calificativ Foarte bine
Szakacs Silvia Natalia –cl. III calificativ Foarte bine
Trif Roxana Maria –cl. III calificativ Foarte bine
Bognean Oana Maria –cl. III calificativ Foarte bine
Savu Giulia Diana –cl. III calificativ Foarte bine
Roșca Briana Maria –cl. III calificativ Foarte bine
Rîtea Daniel –cl. III calificativ Foarte bine
Scumpu Paul Liviu –cl. III calificativ Bine
Bîrcea  Alexandru Paul –cl. III calificativ Bine

Cangurul matematician
Moga Adrian – cl. a IV a punctaj 63,75
Banyiai Ștefan David – cl. a IV a punctaj 57,50
Concursul Sanitarii pricepuți
-locul IV-echipajul Școlii Gimnaziale Constantin Ioan Motaș
Concursul Și eu fac parte din Natura 2000 (Agnita)
-locul II - echipajul Școlii Gimnaziale Constantin Ioan Motaș