Desenează căsuţa casei tale!

Letʹs Do It Romania!
Ambient SA, sucursala Mediaş, a organizat, la 1 iunie 2012, aşa cum obişnuieşte de câţiva ani, concursul de desene "Desenează căsuţa casei tale!".  Şcolarii şi preşcolarii „au expus” desene  în culori pline de viaţă, în care au redat  idealul lor de căsuţă şi s-au adunat la petrecerea dată la sediul societăţii. Cu toţii s-au simiţit bine şi  s-au antrenat în festivitatea pregătită special pentru cei mici. Elevii din clasa a IV-a A de la şcoala nostră au prezentat pentru cei mici dramatizarea „Fata babei şi fata moşneagului”. Ne mândrim că elevii ciclului primar din şcoala noastră au prezentat cea mai numeroasă colecţie de „căsuţe”, ceea ce ne-a adus din partea sponsorului drept premiu -  un aspirator foarte potrivit pentru a asigura curăţenia  în cele două clase pregătitoare în anul şcolar viitor.