Letʹs Do It Romania!

Letʹs Do It Romania!
În data de 12 mai 2012, 20 de elevi ai şcolii noastre împreună cu profesorii însoţitori: Knall Eniko, Popa Anca, Trifa Liliana, Vişan Rodica au participat la acţiunea de voluntariat „Letʹs Do It Romania!”
Anul acesta acţiunea a devenit internaţională, 100 de ţări organizand în 2012 o zi de curăţenie în ţările care s-au afiliat acţiunii.
Noi am avut de curăţat sectorul Drumul Ighişului-Dig Baraj-Spatele Sălii Polivalente. După ce am primit materialele de la coordonatorul acţiunii în Mediaş, doamna Cristina Pustai, am plecat cu elevii din faţa şcolii şi ne-am prezentat pe teren, unde în decurs de 3 ore am reuşit să strangem doar 11 saci cu gunoi.
În anul 2010, am reuşit să strangem - 200 de saci, în 2011 - 100 de saci, iar anul acesta doar 11, ceea ce nouă ne demonstrează că acţiunea este un succes şi sperăm că elevii noştri vor duce mesajul mai departe şi îl vor propaga unui număr din ce în ce mai mare de voluntari.