Petroliada 2012

Expozitia Vis de copil
Caştigători ai Petroliadei 2011, elevii din clasa a VIII-a din şcoala noastră - însoţiţi de diriginţii prof. Luciana Tiţa şi Gabriela Popovici  şi prof. Nedelcu Roxana, Popa Anca, Varadi Cristina - au participat la concursurile din acest an în zilele de 11-12 mai 2012, care s-au desfăşurat la SNG Mediaş. Deşi nu au participat la toate probele, rezultatele obţinute încununează munca profesorilor şi elevilor.
Eforturile caştigătorilor au fost răsplătite nu doar cu diplome, ci şi cu premii în bani. Atmosfera însufleţită de galeria noastră a spulberat emoţiile şi tracul participanţilor, care ne-au adus următoarele rezultate:
- locul I –fizică – Deaconu Elena şi Tăunean Denisa – cl. a VIII-a B ( prof. Popovici G.)
- locul I – geografie – Migea Răzvan  (VIII A) şi Muntean Ariana (VIII C) ( prof. Hudea Ioana)
- locul I – echipa de handbal fete (prof. Varadi Cristina)
- locul I – echipa de handbal băieţi (prof. Varadi Cristina)
- locul II – pictură – Csiki Paul (VIII A) (prof. Pănăzan Sorin)
- locul II lb. Engleză - Găban Nicolae (VIII B) (prof. Popa Anca)
- locul III –pictură- Stoica Beatrice (VIII C) (prof. Pănăzan Sorin)
- locul III -  grafică – Deaconu Elena (VIII B) (prof. Pănăzan Sorin)
- locul III – informatică –Ignuţă Răzvan şi Vintilă Sergiu (VIII A) (prof. Indrea Lucian)
- locul IV -  matematică – Lazăr Denisa (VIII C)- (prof. Tiţa Valeriu)
- locul IV – Chimie – Corfar Eliza (VIII C) şi Kiss Florin (VIII A) (prof. Trifa Liliana)
- locul IV – echipa de baschet fete (prof. Varadi Cristina)
- locul IV – echipa de baschet băieţi (prof. Varadi Cristina)
Concursul „Mister and Miss „ Petroliada 2012, a fost caştigat tot de elevii noştri: Vasiu Adriana (VIII C) şi Vintilă Sergiu (VIII A), care s-au remarcat prin bun gust, drăgălaşenie, inteligenţă, cucerind - prin prezenţa şi prestanţa lor -  juriul şi publicul.