Vernisajul expozitiei de grafica si pictura "Vis de copil"

Expozitia Vis de copil
În 26 aprilie 2012, la sediul  Centrului de Documentare şi Informare Romgaz a avut loc vernisajul expoziţiei de  grafică şi pictură a elevilor din  şcoala noastră, sugestiv intitulată „Vis de copil”, sub îndrumarea d-lui profesor Pănăzan Sorin. Artiştii noştri au creionat portrete, plăsmuiri ca într-un „Vis de copil”, au îmbinat culorile şi au realizat compoziţii pline de viaţă. Unii s-au lăsat copleşiţi de emoţia  momentului, alţii s-au prezentat cu zambetul pe buze în faţa celor prezenţi. Dar dincolo de emoţii tablourile expuse, copiii dovedesc talent, muncă, suflete sensibile. Suntem mandri de ei!
Se cuvine să mulţumim partenerilor noştri, Sc. Romgaz SA, prin Centrul de Documentare şi Informare, Asociaţiei St. L . Roth, care ne-au sprijinit în realizarea acestei acţiuni.