Saptamana Tineretului Mediesan

Saptamana Tineretului Mediesan
În perioada 5-12 decembrie 2011 s-a desfăşurat Săptamâna Tineretului Medieşan. Elevii şcolii noastre au participat cu mult entuziasm la toate activităţile propuse. E minunat ce poate face un impuls venit chiar şi din afara şcolii. Copiii au fost prinşi în febra activităţilor respective. O perioadă s-au format trupe de dans, s-au făcut înscrieri la concursul Eco, s-au întocmit afişe pentru concursul „Antidrog”, s-a lucrat pentru bazarul de Crăciun. Unii au căutat colecţiile de care sunt mândri şi au hotărât să împărtăşească şi altora pasiunile lor. La sfârşitul săptămânii, am făcut bilanţul şi am numărat locurile fruntaşe obţinute:
- locul I - echipa de handbal fete;
- locul I - echipa de handbal băieţi;
- locul I - elevul Chivoiu Emanuel la şah-ciclul primar;
- locul I - elevul Stoia Denis la şah-gimnaziu;
- locul II - eleva Dragoman Andreea la tenis de masă;
- locul III - echipa de baschet feminin;
- locul III - echipa de baschet masculin.