Excursie la Raul Sadului

Raul Sadului
În scurta vacanţă de toamnă, în zilele de 27-29 octombrie 2011, clasele a-II-a B, a-IV-a A, B şi C însoţite de d-nele învăţătoare Stan Marinela, Chisăliţă Daniela, Dălălău Eugenia şi Nemeş Elena au petrecut 3 zile minunate în tabăra de la Râul Sadului. Vremea a ţinut cu noi, astfel încât ne-am odihnit într-o zonă de munte, departe de forfota oraşului. Toamna şi-a pus veşminte de sărbătoare de un auriu stropit cu sângeriu, ruginiu şi stropi cafenii, însă ploaia de culori a sporit farmecul locurilor. Am vizitat Muzeul de Istorie naturală din Sibiu şi hidrocentrala Sadu 1. Serile le-am petrecut în club, jucând tenis de masă, dansând, cântând sau lucrând decoruri de Halloween. Am cântat în jurul focului de tabără şi ne-am promis unii altora că vom mai face astfel de escapade, care să ne aducă împreună şi să ne ajute să legăm prietenii.